Popis funkčnosti systému Azael

Komentáře Doplněk za 200 Kč

Komentáře mohou být v systému Azael použity jak pro jednoduché komentování fotografie nebo článku, tak pro rozsáhlejší a složitější diskuzi více lidí. Základním stavebním kamenem komentářů je část formulářová (pro zadání komentáře) a část zobrazovací (zobrazení uložených komentářů).

Formulářová část

Jako součást Vašeho komentáře musíte povinně zadat Vaše jméno (1), text (5) a vyplnit správně antispamové textové pole (4), dobrovolně pak můžete zapsat adresu Vašich webových stránek (2) a Vaší emailovou adresu (3). Text také můžete oživit vhodnými smajlíky (6). Po odeslání komentáře jsou všechny zadané informace zkontrolovány a zapsány do databáze.

Komentáře

Základní zobrazení komentáře

Všechny uložené komentáře, které se vztahují ke konkrétní položce (fotografie nebo článek) se zobrazují pod formulářem a to shora dolů v pořadí od nejnovějšího komentáře ke starším.

Komentář je v levém horním rohu označen unikátním číslem v rámci jedné diskuze. Vpravo od tohoto čísla je vypsáno jméno komentujícího, následují webové stránky a email (pokud byly tyto hodnoty vloženy) a ikona tužky pro editaci komentáře (editaci můžete provést do 24 hodin od vložení komentáře, pouze pokud jste autorem komentáře a jen ze stejného počítače, ze kterého byl komentář vložen). Na pravé straně je datum vložení komentáře a červený křížek pro smazání komentáře (platí stejná pravidla jako pro editaci).

Ikonky pro editaci a smazání komentáře se nemusí zobrazovat. Může k tomu dojít v těchto případech:Komentáře

Pokročilé funkce komentářů

Váš komentář se nemusí omezovat pouze na strohé zapsání textu, ale můžete jím reagovat na jiný komentář. Pod každým vypsaným komentářem je odkaz s textem „Reaguj na komentář“. Když na tento odkaz kliknete, vepíše se vám do textového pole formuláře ID číslo komentáře, na který chcete reagovat ohraničený hranatými závorkami. Tento zápis říká, že hodláte reagovat na komentář [číslo ID].

Upozornění: Kniha návštěv neumožňuje reakce na jiné záznamy v knize návštěv, protože primárně slouží jako zpětná vazba od uživatelů směrem k majiteli webu a nikoliv k diskuzi nad konkrétními tématy.

Výpis komentářů bude pak vypadat podobně jako na následujícím obrázku. V komentáři, který jako první odeslal uživatel Michal se objevila informace, že na tento komentář reagovala uživatelka Magdalénka komentářem číslo 2. A v komentáři právě od této uživatelky je informace, že tímto svým komentářem reagovala na komentář číslo 1 uživatele Michal.

Komentáře

Ukázková situace může vypadat banálně, ale představte si diskuzi o desítkách komentářů, kde různí lidé reagují na více jiných uživatelů...

Editace vlastního komentáře

Pokud je na stránce povolena editace vlastních komentářů, pak může uživatel (autor komentáře) svůj text v dalších 24 hodinách upravovat (opravovat). Kliknutím na ikonku tužky a bloku v horní části Vašeho komentáře otevřete pod textem formulář. Text v tomto formuláři můžete upravit a potvrzením tlačítka „Upravit komentář“ uložit.

Pokud v komentáři tato ikonka není, tak je tato funkce zakázaná, od vložení komentáře uplynulo více než 24 hodin nebo na komentář reagoval administrátor.

Editace vlastního komentáře

Tato funkcionalita byla přidána ve své základní podobě ve verzi 2.28

Screenshoty administračního rozhraní

Administrace galerií
Přehledný strom vložených galerií
Přehled fotografií v náhledech
Přehled fotografií v seznamu
Editor textů
Administrace knihy návštěv
Přehled uživatelů
Správa fotografické techniky
Barevné kategorie
Štítky
Hromadné nahrávání fotografií přes FTP
Správa uživatelů a jejich oprávnění