Popis funkčnosti systému Azael

Jak se připojit k FTP

Nejprve musíte mít program, kterým se přímo k FTP (File Transfer Protocol) připojíte. Pěkně se pracuje např. s total commanderem, který je zdarma ke stažení.

Varování: Počátkem roku 2009 byla nalezena závažná chyba v systému windows, která umožní útočníkovi ukrást hesla k ftp účtům z programu total commander. Proto doporučuji používat nejnovější verzi, která obsahuje funkci pro globální zaheslování ftp hesel.

Pokud jste již windows commander nainstalovali, tak program spusťte a zmáčkněte CTRL + F (nebo v horním menu „Příkazy » FTP - připojit se“). Otevře se Vám okno s nadefinovanými spojeními na různé FTP účty. Vy jej budete mít prázdné, protože ještě žádný účet nastavený nemáte. Zmáčknete „Nové připojení“ nebo levý ALT + N. V tomto okně vyplníte pouze první čtyři pole. Relace je pouze pojmenování Vašeho připojení a můžete jej pojmenovat např. jako vaše webové stránky. Další údaje jsou již dané (hostitel, jméno uživatele, heslo) a dozvíte se je např. v administraci webhostingu nebo od Vašeho webhostera. Zadané údaje uložíte kliknutím na OK.

V okně nadefinovaných spojení si vyberete právě vytvořené a kliknete na tlačítko „Připojit“. Pokud jsou zadané údaje správné a server je dostupný, zobrazí se Vám adresářová a souborová struktura Vašich webových stránek.

Screenshoty administračního rozhraní

Administrace galerií
Přehledný strom vložených galerií
Přehled fotografií v náhledech
Přehled fotografií v seznamu
Editor textů
Administrace knihy návštěv
Přehled uživatelů
Správa fotografické techniky
Barevné kategorie
Štítky
Hromadné nahrávání fotografií přes FTP
Správa uživatelů a jejich oprávnění