Popis funkčnosti systému Azael

Editor článků a textových záznamů

Webová fotogalerie se neskládá pouze z galerií a fotografií, ale také z doplňujících textů, článků, blogových záznamů, novinek atd. Všechny tyto textové záznamy má na starost editor. Editor se skládá z části strukturní a obsahové.

Strukturní část editoru

Jak již název napovídá, jedná se o strukturované uspořádání textů. Texty mohou být uspořádány do adresářů a podadresářů. V editoru rozlišujeme čtyři typy struktur. Adresář bez textu, adresář s textem, soubor a tabulku.

Adresář bez textu

Jedná se o klasický adresář, tak jak ho znáte ze všech adresářových nástrojů typu windows commander nebo správce souborů. Tedy má název a v něm mohou být umístěny podadresáře a soubory.

Adresář s textem

Má všechny vlastnosti jako adresář bez textu, akorát je rozšířen o to, že obsahuje obsahovou textovou část. Nejlepším vysvětlením bude názorný příklad:

Chcete-li vkládat např. aktuality a potřebujete tuto rubriku nějakým způsobem textově uvést, pak do těla adresáře s textem vložíte jeho popis a jako podsložky tohoto adresáře budete vkládat soubory aktualit. Zní to složitě, ale v praxi to je velmi jednoduché.

Soubor

Textový záznam, který je vložen v adresáři, má jméno, má obsah, ale nemůže mít pod sebou žádné podsložky. Příkladem může být na webové stránce stránka s textem nabídky fotografií nebo třeba životopis autora.

Tabulka

Tento formát vám umožní vytvořit pěkné, zpětně editovatelné tabulky bez znalosti html formátování.

Screenshoty administračního rozhraní

Administrace galerií
Přehledný strom vložených galerií
Přehled fotografií v náhledech
Přehled fotografií v seznamu
Editor textů
Administrace knihy návštěv
Přehled uživatelů
Správa fotografické techniky
Barevné kategorie
Štítky
Hromadné nahrávání fotografií přes FTP
Správa uživatelů a jejich oprávnění