Popis funkčnosti systému Azael

K čemu slouží newslettery Doplněk za 200 Kč

Pokud byste rádi přímo informovali návštěvníky Vašeho webu o novinkách, nových fotografiích nebo článcích, které jste napsali, pak byste měli shromažďovat jejich mailové adresy a oslovovat je přímo novinkovými maily tzv. newslettery.

Návštěvníci, kteří se sami zaregistrují k odebírání novinek z vašeho webu, jsou pro Vás velmi cenní. Chtějí se na Váš web z vlastní vůle vracet a oceňují tak kvalitní obsah, který vy jako autor produkujete.

Předpokládejme tedy, že za nějaký čas shromáždíte např. díky formuláři, který budete mít umístěný na vašem webu menší databázi emailových kontaktů. Nyní podrobně popíši, jak jim z administrace můžete posílat novinky.

Jak z administrace posílat newslettery

Prvním krokem je vytvoření samotného obsahu emailu, který vytváříme zde:

Texty » Editor » Adresář emailing

Vložte pojmenovaný záznam. Jméno záznamu bude předmět Vašeho budoucího emailu. Při vkládání textu postupujte standardně jako při vkládání textů, tedy kliknutím na ikonku bloku s tužkou. Více o vkládání textů se dočtete v nápovědě WYSIWYG editor.

Hromadná editace fotografií

Pro budoucí odeslání je nutné změnit status u záznamu na „zelenou fajfku“ (kliknutím na červený křížek). Ve sloupci s unikátním ID je vedle čísla záznamu ještě červený puntík. Tento puntík lze kliknutím přepnout na zelený. Je pravděpodobné, že v budoucnu budete mít v této sekci více různých newsletterů a právě zelený puntík označuje ten záznam, který je aktivní, a který uživateli odesíláte.

Hromadná editace fotografií

V tuto chvíli máte připravený text nového newsletteru a rádi byste jej odeslali Vašim návštěvníkům.

Otevřete si sekci uživatelů (v pravém horním menu), kde uvidíte tabulku s výpisem všech uživatelských záznamů, které máte aktuálně uloženy v systému. Uživatelé, kteří se pro odběr novinek přihlásili u Vás na webu jsou podbarveni šedě. Takový záznam obsahuje pouze emailovou adresu.

Hromadná editace fotografií

Vybraný textový záznam (ten, který má ve sloupci vedle svého čísla zelený puntík) postupně odesíláte vybraným uživatelům na jejich emailové adresy kliknutím na ikonku obálky s šipkou ve sloupci Newsletter.

Hromadná editace fotografií

Pokud u uživatele ikonka obálky se šipkou není, znamená to, že uživatel není zařazen do skupiny pro zasílání newsletteru (uživatel se mohl z odebírání newsletteru odhlásit). Pokud je šipka vedle obálky červená, znamená to, že jste tomuto konkrétnímu uživateli zasílali novinky před méně než 15ti dny.

Příliš časté posílání newsletteru povede k odhlášení odběru vašimi návštěvníky a to je to poslední, co byste si přáli!

Tato funkcionalita byla přidána ve své základní podobě ve verzi 2.31

Screenshoty administračního rozhraní

Administrace galerií
Přehledný strom vložených galerií
Přehled fotografií v náhledech
Přehled fotografií v seznamu
Editor textů
Administrace knihy návštěv
Přehled uživatelů
Správa fotografické techniky
Barevné kategorie
Štítky
Hromadné nahrávání fotografií přes FTP
Správa uživatelů a jejich oprávnění